İnsanlar her zaman arkadaşlarını seçemez. Kimi zaman da çok sevdikleri ve çok güvendikleri arkadaşları onları yarı yolda bırakır. İnsan böyle durumlarda yeni arkadaşlar edinerek içini boşaltmak ister. Hatta bazen bu arkadaşlıkları ileri bir seviyeye taşımak da mümkündür. Arkadaşlık siteleri insanlara tam da aradıklarını verir. Bu sitelerde bulunan insanlar bir araya gelerek yeni arkadaşlıklara yelken açar.

Kendinize Bir Rumuz Seçin

Arkadaşlık sitelerinde kimliğinizi açıklamak zorunda değilsiniz. Kameralı arkadaşlık sitelerinin çoğu üyelik de istemez. Bu sayede kendiniz için bir rumuz belirleyerek işe koyulabilirsiniz. Rumuzunuzu belirledikten sonra yeni arkadaşınızın sisteme düşmesini bekleyebilir, rastgele bir kişi ile görüntülü sohbet edebilir veya bir kişi ile görüşerek sürekli bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

Herkesin Arkadaşa İhtiyacı Vardır

Herkes için ideal bir arkadaş seçeneği bulunan sitelerde yeni arkadaşınızla neler konuşacağınız tamamıyla sizin hayal gücünüze bağlıdır. Türkiye’nin dört bir yerinden bağlanabileceğiniz görüntülü arkadaşlık sitelerinde eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Günün her saatinde siteye giriş yaparak sohbet etmeniz mümkündür. Bu sayede yeni bir arkadaş edinerek sohbetin koyulaşmasının canlı şahidi olabilirsiniz. Yeni edineceğiniz arkadaşınızla iletişim bilgilerinizi paylaşarak farklı iletişim platformları üzerinden de görüşmeniz mümkündür. Bu sayede sosyal çevrenizi de rahat bir şekilde genişletebilirsiniz.

Dilediğinizde Siteden Çıkın

Görüntülü sohbete izin veren arkadaşlık sitelerinde tek yapmanız gereken kendiniz için bir rumuz belirleyerek kamerası olan bir akıllı cihaz yardımıyla sisteme giriş yapmanızdır. Arkadaş bul sitelerine tablet, telefon veya bilgisayarınızdan giriş yapabilirsiniz. Sistemden çıkmak için tek yapmanız gereken çıkış işleminden sonra arama geçmişinizden site linkini silmenizdir. Böylelikte sitedeki çerezlerden de kurtulmuş olursunuz. Daha sonra reklam ve tanıtım gibi bildirimler almazsınız. Görüntülü sohbet sitelerine giriş yaptığınızdan çevrenizdekilerin haberdar olmasını istemeyenlerin tarayıcı geçmişinden siteyi silmeyi unutmaması önemlidir.

Category
Tags

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir