Herkesin hayatında olmazsa olmaz arkadaşlıkları vardır. Bu arkadaşlıkların çoğuyla bazı şeyler konuşulmaz. Böyle durumlar için insanlar tanımadıkları kişiler ile konuşmak isterler. Tanımadıkları insanlarla ilişki kurmak zordur. Bunu kolaylaştıracak site sayesinde yeni arkadaşlık kurabilir ve onlarla görüntülü konuşmalar yapabilirsiniz.

Bulduğunuz arkadaş ile istediğiniz her konudan konuşabilirsiniz. Karşı tarafın sorduğu soruları cevap vermek zorunda değilsiniz. Bu arkadaşlıkta her şeyi siz yönetiyorsunuz. Sanal bir arkadaşlık olsa bile bu arkadaşlığı gerçek hayata taşımak yine sizlerin elinde. İsterseniz bu arkadaşlığı gerçek hayata taşırsınız, isterseniz sanal bir arkadaşlık olarak bırakabilirsiniz.

Bulduğunuz arkadaştan sıkılabilirsiniz. Yeni arkadaşlar bulmanız için site yine hazır durumdadır. Bir arkadaşla kalmak zorunda değilsiniz. Bir çok arkadaş edinebilir onlarla görüntülü arkadaşlık kurabilirsiniz.

Arkadaş nasıl bulunur?

Öncellikle konusu arkadaş bul olan siteye girip üye olunur. Bu siteye üye olduktan sonra profil resminizi yükleyip kişisel bilgilerinizi girin. Aradığınız arkadaşta neler aradığınız ve istediğinize karar verdikten sonra site ile birlikte yeni arkadaşınızı aramaya başlayabilirsiniz.

Kamera ile görüşerek arkadaşlık

Yalnızlığınıza ortak bir arkadaş bulduktan sonra artık arkadaşınızı tanımaya başlayabilirsiniz. Sadece karakter olarak değil arkadaşınızın yüzünü de kamera sayesinde görebilirsiniz. Kameralı arkadaşlık diğer sanal arkadaşlıklardan farklıdır. Sanal arkadaşlıklarda sadece yazarak konuşurken karşı taraf ile hiç bir duygu paylaşımlarınız olmaz. Yüzünü göremediğiniz için kişinin söyledikleri hakkındaki duygu ve samimiyeti anlamakta zorluk çekebilirsiniz.

Kameralı sohbet ile karşı tarafın yüzünü görerek sohbet etmek hem güven açısından hem beğeni açısından hemde duygu yansıması açısından en iyi sohbet biçimidir.

Konuştuğunuz kişinin tipi önemli ise kameralı sohbet bunun için en iyisidir. Aradığınız arkadaşı tipine bakarak seçebilirsiniz. Karşı tarafın size yolladığı resmin gerçek olup olmadığını kameralı sohbet sayesinde görebilir ona göre sohbet edebilirsiniz.

Category
Tags

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir